3 sposoby na haftowanie efektownych liści 0
3 sposoby na haftowanie efektownych liści

Haftowanie to hobby, które pozwoli Ci wyrazić siebie i podążać za własnym stylem. Pomimo tego, że haft rządzi się ściegami – czyli konkretnymi sposobami wyszywania, które dają konkretne zamierzone efekty, to daje nam wiele swobody i miejsca na własne interpretacje. Ilość ściegów, które używane są na świecie jest ogromna i nie sposób poznać wszystkie. Zwykle na początku wyszywania uczymy się tych podstawowych, najczęściej używanych ściegów, które pozwalają na tworzenie zaawansowanych i efektownych haftów. Warto jednak pozwolić sobie na eksperymentowanie i szukanie własnych sposobów wyszywania.

W ten sposób dajemy sobie szansę na naukę i rozwijanie własnego, rozpoznawalnego stylu. I taki jest urok haftu. Nawet gdy damy ten sam wzór kilku osobom, każda z nich wykona go trochę inaczej, używając swoich ulubionych technik i sposobów haftowania. 

Poniżej znajdziesz trzy sposoby na wyhaftowanie tego samego liścia. Taki sam element wzoru, a zupełnie inny efekt końcowy. A to tylko trzy podstawowe ściegi.

czytaj całość »
Moje top 6 produktów, bez których nie wyobrażam sobie haftowania! 0
Moje top 6 produktów, bez których nie wyobrażam sobie haftowania!

Jakich narzędzi potrzebujesz, żeby zacząć haftować?

Haft to bardzo przystępne hobby, które nie wymaga dużych nakładów finansowych w porównaniu z wieloma innymi pasjami czy sportami. Aby zacząć naukę haftu wystarczy kilka podstawowych akcesoriów. Niektóre z nich znajdziesz pewnie we własnym domu. Wystarczy, że masz tkaninę, igłę, nici, nożyczki no i tamborek, w który zdecydowanie warto zainwestować już na samym początku. Nie musisz od razu kupować profesjonalnych akcesoriów – za tkaninę może posłużyć Ci stara poszewka, a wyszywać możesz nawet zwykłymi igłami, które znajdziesz w domu. Kilkadziesiąt złotych to absolutne maksimum, które musisz wydać żeby zacząć.

czytaj całość »
Jak oprawić tył tamborka przy pomocy filcu? 0
Jak oprawić tył tamborka przy pomocy filcu?

Estetyczne wykończenie haftu to ostatni krok do pięknego tamborka. Nie tylko przód tamborka, ale też jego tył czy opakowanie budują Twój wizerunek jako artystki/y. Pokażę Ci jeden z moich ulubionych i najczęściej używanych sposobów na zabezpieczenia lewej strony tamborka. Do jego wykonania potrzebujesz arkusz cienkiego filcu.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl